هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

آرشیو
خواب سیاسی سرداران باید مضمضه باشد/ غرب باید اختلاف خود را با دیگران حل کند

حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: با توجه به دشمنی این صهیونیست ها، این ترورهایی که می کنند و آن دشمنانی که داریم همه عزیزان مخصوصاً شما سرداران باید خواب سیاسی تان مضمضه باشد.

1401/4/8
شهید سلیمانی دوگانه‌های اخلاقی را شناخته بود/نظام اخلاقی نیروهای مسلح تدوین شود

شهید قاسم سلیمانی بزرگ مردی بود که شجاعت و مهرورزی، فرماندهی و دوستی، فرماندهی و تواضع، فرمانبری و اطاعت از یک سو و نقادی و پیشنهاد دادن از سویی دیگر و همچنین سلسله مراتب و اخوت را در کنار یکدیگر مورد توجه قرار می‌داد.

1401/4/5
حوزه نیازمند رویکردهای بین‌المللی و بین‌الادیانی است

حضرت آیت الله سبحانی با ابراز امیدواری که این گونه سفرها، بتواند افق‌های جدیدی فراروی حوزه باز کند، گفتند : حوزه نیازمند رویکردهای بین‌المللی و بین الادیانی است.

1401/4/4
بیان ۱۰ چالش مهم جهان و انسان معاصر در دیدار با پاپ

آیت الله علیرضا اعرافی، در جلسه شورای معاونین مرکز مدیریت حوزه های علمیه، با ارائه گزارشی از سفر خود به واتیکان، ضمن تبریک دهه کرامت، هویّت حوزه را دارای ذاتی بین المللی دانست

1401/3/23
قوی شدن در عرصه فرهنگ و رسانه، پیش نیاز تحقق اقتدار اقتصادی کشور است

مدرّس و پژوهشگر سواد رسانه گفت: قوی شدن در عرصه فرهنگ و رسانه، پیش نیاز تحقق اقتدار اقتصادی کشور است.

1401/3/17
بیانیه جامعه­ مدرسین حوزه­ علمیه قم در محکومیت فیلم موهن ضد اسلامی

در شجره نامه فرهنگی و نسب نامه­ی تاریخی ملت ایران ،دین و ارزش های اخلاقی از جایگاه بسیار والا و بالایی برخوردار است. در حقیقت عنصر اصلی هویت ایرانی ما دین­داری و تعبّد به معارف اسلامی است و این هویت، قدرت نرم ما در مواجهه با تهدیدات سخت و نرم دشمن بوده است.

1401/3/11
واکنش استاد حوزه علمیه قم به دو واقعه تلخ و دردناک

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در مطلبی به فروریختن ساختمان متروپل و هتک حرمت به ساحت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام واکنش نشان داد.

1401/3/11
در دیدار مدیر حوزه‌های علیمه با پاپ چه گذشت؟

در دیدار مدیر حوزه‌های علیمه و پاپ بر اهمیت توسعه تعاملات میان ادیان و محکومیت اقدامات ظالمانه به ویژه تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران تاکید شد.

1401/3/10
روحانیت در دفاع مقدس پیش‌قراول بود/ روحانیت علیرغم تمام شایعات و تهمت ها در دل مردم جای دارد

امروز روحانیون، مشکلات معیشتی بسیاری داشته و کمترین میزان دریافتی، مربوط به طلاب و فضلای ماست؛ اما بیشترین حضور و جانفشانی و با مردم و در کنار آنان بودن را از روحانیون می بینیم.

1401/3/4
صیانت از نفس و خودپایی گام نخست پیشرفت و خودسازی است

مدیر حوزه های علمیه گفت: گام نخست برای پیشرفت انسان و خودسازی، صیانت از نفس، خودپایی و تقوای شخصی است.

1401/3/3
جامعه‌ امروز نیاز به تبلیغ با شیوه‌نوین دارد/ وجود ۱۱ کارگروه فعال و پویا در پژوهشکده باقرالعلوم(ع)

جامعه‌ای که اکنون در آن زندگی می‌کنیم نیاز به تبلیغ به شیوه‌نوین دارد، تبلیغ به صورت نوین در جامعه با تناسب زمان پویایی کمتری دارد ما وظیفه داریم که شیوه‌های نوین تبلیغ را برنامه‌ریزی و به مبلغان مذهبی آموزش دهیم.

1401/3/1
مسئولیت عدم امنیت کشور را چه کسی می پذیرد؟/ دولت تسهیلات بیشتری را برای فرزندآوری اختصاص دهد

طبق آمارها، مهم‌ترین علل کاهش میل به فرزندآوری در جامعه، احساس عدم امنیت اقتصادی و معیشتی، کاهش نرخ ازدواج و همچنین ترویج سبک زندگی فردگرایانه هستند.

1401/2/31
حضور حوزویان در متاورس؛ آری یا خیر | ظرفیت رسانه های نوین در تبلیغ جهانی دین

از آنجا که باطل به دنبال حذف جبهه حق است ، اما جبهه حق به دنبال سعادت و نجات جبهه باطل است، تا مبلغان این روحیه را پیدا نکنند، زمینه حضور موثر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و متاورس را نخواهند داشت.

1401/2/31
افتخار حوزه این است که از طلبه سال اولی تا مجتهد شهید دارد/ ۴۰۰۰ شهید روحانی، برگ زرینی برای حوزه های علمیه است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه روحانیت در صف اول دفاع از اسلام و ارزش ها و دفاع از حقوق مردم حضور داشتند و به شهادت رسیدند

1401/2/29
فتنه انگیزی رژیم صهیونیستی در منطقه، ننگ برای کشورهای اسلامی است/ ترسی از دادن هزینه برای فلسطین نداریم

اگر در فلسطین و جای جای اسلام سرداری همچون حضرت حمزه(سلام‌الله علیه) داشتیم، هرگز شاهد ذلت امروزی امت اسلام نبودیم؛ این ننگ است بر امت اسلام و بیش از پنجاه کشور اسلامی با بیش از ۵۰ درصد ذخایر معدنی و انرژی که رژیم منحوس صهیونیستی در آن فتنه انگیزی کند.

1401/2/28
ثبت‌نام پذیرش حوزه­‌های علمیه برادران در سال تحصیلی جدید تمدید شد

با توجه به درخواست­های مکرر در خصوص تمدید ثبت‌نام پذیرش حوزه‌های علمیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، سامانه ثبت‌نام تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ همچنان فعال خواهد بود.

1401/2/26
۱۸ مأموریت آیت الله اعرافی برای ستاد راهبری خانواده و جمعیت حوزه

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در مقوله ارتقای خانواده و جمعیت نیاز به یک انقلاب، نهضت و تحول داریم که باید برنامه‌ریزی شود.

1401/2/25
توصیه های آیت الله شب زنده دار به طلاب ممتاز استان قم

یکی از وظایف مهم طلاب این است که پایه های علمی خود را به نحو شایسته بگذرانند تا در کسب توانایی لازم برای مراحل پیش روی تحصیل، موفق‌تر عمل نمایند.

1401/2/24
الزامات و بایسته های جهاد تبیین از نگاه مدیر جامعةالزهرا(س)

از نظر مقام معظم رهبری، یکی از گروه‌هایی که در جهاد تبیین مسئولیت سنگین دارند، اساتید حوزه هستند، پس لازم است جدی‌تر این موضوع را پیگیری کنیم.

1401/2/18
آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان ورود به حوزه های علمیه اعلام شد+فیلم

معاون آموزش حوزه های علمیه از تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان ورود به حوزه های علمیه خبر داد و گفت: این مهلت از ۱۵ الی ۳۱ اردیبهشت سال جاری می باشد.

1401/2/18