هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

آرشیو
قدرت علمی و تحقیقی حوزه در حفظ فرهنگ آن است/ مراجع تقلید به شبهات جواب واحد داشته باشند

اکنون سوال‌های زیادی از اطراف و اکناف به حوزه می آید و جمعی از حوزویان باید پاسخگوی سوالات روز بوده و این جمع باید مجهز به پاسخ به سوالات روز باشند و حتی پاسخ مراجع تقلید هم جمع شود و جواب واحد داشته باشند باید گروهی برای پاسخ به این سوالات در مدرسه فیضیه تربیت شوند.

1402/6/29
تبلیغ باید روح برنامه‌ریزی‌ها و نظامات حوزه باشد/ بر حوزه آزاد تأکید داریم/ ۲۰ طرح مهم تبلیغی را دنبال می‌کنیم

مدیر حوزه‌های علمیه با اعلام این که شعار امسال حوزه های علمیه «حوزه علمیه و رسالت تبلیغ و تبیین» است تأکید: تبلیغ باید روح برنامه‌ریزی‌ها و نظامات حوزه باشد.

1402/6/29
آخرین تغییرات و ملاحظات در «برنامه درسی جدید سطوح عالی» برای سال تحصیلی جدید

«برنامه آموزشی و درسی جدید سطوح عالی حوزه‌های علمیه» که در سال گذشته اجرا شد، با حضور و مشارکت بسیاری از اساتید طی جلسات کارشناسی، مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت و تغییراتی در آن اعمال شد.

1402/6/1
سیاست حوزه در دوره جدید واسپاری اختیارات به استان‌ها و تنوع بخشی رشته‌های تخصصی است / حوزه خود را مطالبه‌گر و پاسخگو می‌داند

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، حوزه‌ها توسعه خوبی داشته‌اند اما کیفیت آن متناسب با زمان پیش نرفته و لذا ارتقای کیفیت و کادر سازی از اهداف اصلی در دوره جدید حوزه علمیه است.

1402/5/28
مراسم تکریم از خبرنگاران خبرگزاری حوزه برگزار شد

مراسم تکریم روز خبرنگار و خبرنگاران خبرگزاری حوزه و همکاران و فعالان مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه با حضور مدیرحوزه های علمیه برگزار شد.

1402/5/22
نظام درسی و پژوهشی حوزه پیوست تبلیغ داشته باشند

مدیرحوزه‌های علمیه با بیان اینکه تمام عالمان دین باید همراه با تولید علمی رویکرد ابلاغ پیام دین را داشته باشند، گفت: برای تحقق این موضوع باید نظام درسی و پژوهشی، پیوست تبلیغ را داشته باشند.

1402/5/21
مسئولین عاقلانه و عادلانه برای برطرف کردن نیاز جامعه کوشش کنند/ حقیقت ولایت اهل بیت(ع) حقیقت قرآن است

ملتی که جیبش خالی است کیفش خالی است ایستاده نیست. این افتاده است. این گدا نیست این فقیر است فقیر یعنی ستون فقراتش شکسته است. این ویلچری است.

1402/5/15
مسجد و منبر مردم را هدایت می کند/ شیخ فضل الله توأمان دارای شهادت و علم بود

همزمان با سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری، حضرت آیت الله سبحانی به مناسبت کنگره ملی شیخ شهید پیامی تصویری را ارسال کردند.

1402/5/12
۸ شاخص رسانه تراز انقلاب اسلامی

آیت الله حسینی بوشهری در نشست مدیران صداوسیمای مرکز بوشهر، به تشریح هشت شاخص رسانه تراز انقلاب اسلامی پرداخت.

1402/5/7
نشانه‌های هیئت تراز قم و انقلاب اسلامی چیست؟

مدیر حوزه‌های علمیه نشانه‌های هیئت تراز قم و انقلاب را تشریح کرد.

1402/4/27
انجام ده اصل تبلیغی مورد تأکید رهبر انقلاب/ تلاشی جهادی برای گسترش جهاد تبیین و روشنگری و فعالیت های تبلیغی

از همه نهادها و مؤسسات و گروه های جهادی و تبلیغی و مدارس و مراکز و مدیریت های حوزوی در ایران و جهان می خواهم با عزمی استوار و برنامه ای نو و تلاشی جهادی برای گسترش جهاد تبیین و روشنگری و فعالیت های تبلیغی برنامه‌ریزی نمایند.

1402/4/24
ظرفیت‌ها و استعدادهای حوزه و نهاد روحانیت فراوان و امیدآفرین است

مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار امروز حوزویان با رهبر معظم انقلاب گفت: ظرفیت‌ها و استعدادهای حوزه و نهاد روحانیت فراوان و امیدآفرین است.

1402/4/22
ویژه نامه حضرت ابوطالب علیه سلام منتشر شد

شماره نخست ویژه‌نامه «ابوطالب(ع)» در خصوص تبیین ابعاد شخصیت بزرگ حامی پیامبراکرم(ص) الگوی تمام عیار مقاومت حضرت ابوطالب(ع) از سوی هفته نامه افق» وابسته به مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه‌های علمیه در سه فصل: مقالات و یادداشت‌ها، مصاحبه‌ها و اشعار در ۳۲۰ صفحه چاپ و منتشر گردید.

1402/4/17
مهندسی رسول خدا(ص) غدیر را در همه ابعاد ماندگار کرد

مدیر حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه مهندسی رسول خدا(ص) غدیر را در همه ابعاد ماندگار کرد، گفت: پیام‌آور غدیر برای دنیای امروز باشیم. عرضه این پیام، نیازمند اقدامات ویژه، تلاش مضاعف، ادبیات قوی، آشنایی با روح زمانه و قدرت برقراری ارتباط است.

1402/4/15
فعالیت‌های شبکه ولایت گسترش یابد و به ده‌ها زبان با مردم دنیا سخن بگوید

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: پیام ما این است شبکه ولایت که تاکنون فعالیت‌های خوبی داشته است می‌بایست گسترش یابد و باید به ده‌ها زبان با مردم دنیا سخن گوید.

1402/4/13
لزوم خدمت‌رسانی عزت‌مندانه و فراگیر به نیازمندان

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از خدمت‌رسانی اوقاف به نیازمندان و محرومان، گفت: باید ساز و کاری اندیشیده شود که تمامی نیازمندان به‌صورت عزت‌مندانه از کمک‌ها و خدمات سازمان اوقاف بهره‌مند شوند و این خدمت‌رسانی‌ها، تنها در افرادی که به این سازمان مراجعه می‌کنند محدود نشود.

1402/4/11
پیام به حجاج بیت‌الله الحرام

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت کنگره عظیم حج، آئین حج را یک فراخوان جهانی برای تعالی انسانها و زمینه‌ساز اعتلاء معنوی و اخلاقی بشریت خواندند و تاکید کردند: شرط لازم اثرگذاری جهانی حج، درک و شناخت صحیح امت اسلامی از خطاب زندگی‌بخش این فریضه پر رمز و راز برمبنای دو رکن «وحدت» و «معنویت» است.

1402/4/6
رویکرد حل مسئله در حوزه باید همه جانبه و تخصصی باشد/ استعدادهای مدیریتی حوزه در صحنه عمل وارد شوند

مدیر حوزه های علمیه بر لزوم توسعه نگاه حل مسئله در بدنه حوزه به منظور حل مسائل کلان درون حوزوی و برون حوزوی تأکید کرد.

1402/3/31
آیت الله مصباح یزدی پدر علوم انسانی اسلامی است

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: می‌توان علامه مصباح یزدی را به عنوان پدر علوم انسانی اسلامی دانست.

1402/3/25