هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

عالمی که با رحلت او پرچم سازمان ملل و بسیاری از سفارت‌ها نیمه‌ افراشته شد

در مراسم سالگرد آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) مطرح شد

عالمی که با رحلت او پرچم سازمان ملل و بسیاری از سفارت‌ها نیمه‌ افراشته شد

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسین انصاریان، با طرح این سؤال که چه شد، آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) بدون زر و زور و تزویر، جهانگیر و عالم‌تاب شد، گفت: در رحلت این عالم ربانی، مردمانی در پنج قاره جهان عزادار و پرچم سازمان ملل و بسیاری از سفارت‌ها نیمه‌افراشته شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، مراسم شصت‌و‌سومین سالگرد ارتحال مرجع عالی‌قدر جهان تشیع حضرت آیت‌الله‌‌العظمی بروجردی(ره)، 22 اردیبهشت در مسجد اعظم قم برگزار شد.
در این مراسم که با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس شورای‌عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جمعی از علما، فضلا، بیوت مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف مردم برگزار شد، سخنران این مراسم، ویژگی‌های برجسته علمی، اخلاقی و معنوی مرحوم آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) را مورد توجه قرار داد.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسین انصاریان با طرح این سؤال که چه شد، آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) بدون زر و زور و تزویر، جهانگیر و عالم‌تاب شد، خاطرنشان کرد: در رحلت این عالم ربانی، مردمانی در پنج قاره جهان عزادار و پرچم سازمان ملل و بسیاری از سفارت‌ها نیمه‌افراشته شد.
وی با بیان اینکه مرحوم آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) از ابتدای نوجوانی، هیچ‌کس جز خداوند متعال را در دل پاک و مؤمن خود که همانا حرم الهی است، راه نداد، اظهار کرد: آیا می‌توانیم با قلبی پر از بدی‌ها و رذایل اخلاقی، بنده خدا باشیم و با درون دوزخی، اهل بهشت شویم.
این استاد اخلاق، با بیان اینکه تمام اعضا و جوارح حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) آراسته به تقوای الهی بود، تصریح کرد: وقتی کسی همه وجودش تقوای الهی باشد، فقیه در دین می‌شود؛ درحالی‌که اگر کسی دین خدا را به‌خوبی نشناسد و تقوا نداشته باشد، با ادعای علم و دانش خود، فقط انسان‌ها را به انحراف می‌کشد.
وی در پایان، مردم‌داری، تواضع و فروتنی، ساده‌زیستی و اخلاص بی‌نظیر آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) را مورد توجه قرار داد و گفت: ایشان با نفس پاک خود، شاگردانی همچون امام راحل(قد) را تربیت کرد و مسیر تقوا، مجاهدت و پرهیزکاری ایشان، مسیری است که باید الگوی همه طلاب و روحانیون قرار بگیرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه