هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

شماره خبر : 3491
منتشر شده در مورخ : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
ساعت : 9:27
طلاب و فضلا به صورت ویژه حکم دینی حجاب را تبیین کنند

پیام جامعه مدرسین در آستانه ماه رمضان و سال نو

طلاب و فضلا به صورت ویژه حکم دینی حجاب را تبیین کنند

طلاب و فضلای گرانقدر در منابر و مجالس وعظ، علاوه بر تبیین معارف و احکام این ماه مبارک، به صورت ویژه حکم دینی حجاب و معارف مربوط به کرامت زن و پوشش اسلامی را تبیین کنند.

متن پیام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در آستانه ماه مبارک رمضان و آغاز سال نو به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت و گستره بی‌نهایت رحمت الهی و روزهای آغازین سال نوی شمسی هستیم. این دو مناسبت دینی و ملی را به هم میهنان عزیز تبریک می‌گوییم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در آستانه این ماه مبارک نکاتی را یاد آور می‌شود:

«هُوَ شَهْرٌ دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَی ضِیَافَهِ اللَّهِ وَ جُعِلْتُمْ فِیهِ مِنْ أَهْلِ کَرَامَهِ اللَّهِ أَنْفَاسُکُمْ فِیهِ تَسْبِیحٌ وَ نَوْمُکُمْ فِیهِ عِبَادَهٌ وَ عَمَلُکُمْ فِیهِ مَقْبُولٌ وَ دُعَاؤُکُمْ فِیهِ مُسْتَجَابٌ فَاسْأَلُوا اللَّهَ رَبَّکُمْ بِنِیَّاتٍ صَادِقَهٍ وَ قُلُوبٍ طَاهِرَهٍ» ماه رمضان ماه فرصت‌هاست و جامعه اسلامی با همت و مجاهدت پای در مسیر قرب الهی و خودسازی می‌گذارد. ملت شریف و مؤمن نیز که همیشه در حفظ شؤون دینی و صیانت از_ارزش های الهی پیش قدم بوده است، بر حرمت‌ها و حریم‌ها و احیا و اجرای احکام دین همچنان اصرار می‌ورزند.

مسجد به عنوان پایگاه دین و معرفت، علاوه بر بستر انسان سازی و تربیت نفوس، سنگر دینداری و مقوّم وحدت و یکپارچگی مؤمنین است. فعال سازی این فضای معنوی و قدسی در ماه رمضان، زمینه مجاهدت در امر ترویج عالمانه معارف دین و تبیین صحیح معارف انقلاب اسلامی را مستعدتر می‌کند.

شایسته است طلاب و فضلای گرانقدر در منابر و مجالس وعظ، علاوه بر تبیین معارف و احکام این ماه مبارک، به صورت ویژه حکم دینی حجاب و معارف مربوط به کرامت زن و پوشش اسلامی را نیز تبیین کنند.

دستگیری از نیازمندان و تقویت و تداوم مواسات و همدلی بین مؤمنین در این ماه مبارک، بخشی از وظایف دینی و اجتماعی ماست. در شرایط خاص اقتصادی و مشکلات_معیشتی با کمک‌های مؤمنانه، منشأ و سرآغاز حرکات بزرگ و برکات ماندگار درمسیر عبودیّت و معرفتِ خود باشیم. امید است دولت مردمی نیز با تقویت برنامه‌های نظارت بر بازار و همچنین پیگیری سیاست‌‎ها و اقدامات حمایتی، جبرانی‌، پیشگیرانه و ارتقایی، مشکلات معیشتی مردم را کاهش داده و اقشار آسیب‌دیده را مورد حمایت قرار دهد.

پروردگارا به حق محمّد و آل محمد -علیهم السلام-، این ماه را برای ما، ماه اعتلاء معنوی و صفای روحی و بهره‌مندی هر چه بیشتراز فیوضات شب‌های قدر قرار بده و ما را در راه نصرت دین و جلب رضایت حضرت حجت _ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- یاری فرما.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

ارسال دیدگاه