هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

اطلاعات بیش از ۴ هزار شهید طلبه در یک نرم‌افزار

اطلاعات بیش از ۴ هزار شهید طلبه در یک نرم‌افزار

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار کرد: «نرم‌افزار جامع شهدای روحانی» شامل اطلاعات ۴۲۱۸ طلبه شهید می‌باشد.

به گزارش  خبرگزاری رسا،  حجت‌الاسلام اکبری رئیس مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم، در راستای برگزاری کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانیت، با حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی دیدار و بر اجرای هرچه بهتر این کنگره تأکید کرد.
در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد اظهار کرد: بحث تأمین محتوای نمایشگاه کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانیت، فرصتی مناسب برای به‌روزرسانی اطلاعات و مطالب موجود در عرصه دفاع مقدس و شهدای روحانیت می‌باشد. علی‌رغم سابقه ارزشمندی که دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه جذب، ساماندهی و اعزام و همچنین حمایت‌های پسینی از خانواده شهدای روحانیت دارد؛ اما این سابقه در دوران پس از جنگ مورد غفلت واقع شد.
وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، تاکنون برای ۴۲۱۸ نفر از این شهدای گرانقدر، پرونده تشکیل داده، خاطرنشان کرد: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، تاکنون گام‌های بسیار بلندی را در جمع‌آوری آثار شهدا، برگزاری یادواره‌های آنها، دیدار با خانواده آن بزرگواران، تنظیم و تدوین نوشته‌ها و وصیت‌نامه‌های آنان، انجام داده است.
 معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: در همین خصوص نرم‌افزار شهدای روحانی که شامل لیست شهدای روحانی، اطلاعات محل تولد، مذهب، تحصیلات کلاسیک و حوزوی، تاریخ اعزام و شهادت آن بزرگواران و اطلاعات تفصیلی در خصوص محل شهادت، نوع شهادت و... انتشار یافته است.
در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام اکبری نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی در روند برگزاری نمایشگاه کنگره ۴۰۰۰ شهید طلبه، بیان کرد: با توجه به نرم‌افزار مذکور و آمادگی دفتر تبلیغات اسلامی و داشتن اطلاعات کافی از مبلغان اعزامی به جبهه‌ها، شرایط جهت انتشار فعالیت‌های صورت‌گرفته از سوی وعاظ و مبلغان در زمان دفاع مقدس فراهم است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه