هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

رونمایی از موشک «جمال ۶۹» تا خدمت‌رسانی به مردم ایران در دوران کرونا

نماینده دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء در ایران مطرح کرد

رونمایی از موشک «جمال ۶۹» تا خدمت‌رسانی به مردم ایران در دوران کرونا

حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، نماینده دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق، گفت: هدف از رونمایی موشک «جمال ۶۹»، رساندن پیام شادی به برادران فلسطینی و پیام هشدار به صهیونیست‌ها بود.

حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، نماینده دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق در گفت‌و‌گو با خبرنگار بین‌الملل حوزه، به بیان آخرین فعالیت‌ها و اهداف این جنبش در شرایط کنونی منطقه و عراق پرداخت که در ادامه می‌آید:

□ هدف جنبش النجباء از رونمایی از موشک بالستیک «جمال۶۹» به یاد شهید ابومهدی المهندس در روز جهانی قدس چه بود؟
    این اقدام برای رساندن پیام شادی به برادران فلسطینی و پیام هشدار به صهیونیست‌ها بود که جنبش نجباء قادر است، در هر زمانی به دورترین نقطه در مناطق فلسطینی دست یابد و آماده مشارکت مستقیم در هر جنگ احتمالی علیه رژیم صهیونیستی است و در هر رویارویی منطقه‌ای در سطح محور مقاومت در مبارزه با اشغالگران نقش اساسی خواهد داشت. همچنین یکی دیگر از اهداف رونمایی از این موشک، اعلام آمادگی کامل برای همکاری با مقاومت فلسطین در عرصه نظامی است و ارسال این پیام که دستان مقاومت عراق، قادر است تا عمق اراضی اشغالی دسترسی پیدا کند.

□ نظر شما در خصوص برخی از اظهارات داخلی و خارجی مخالفان جمهوری اسلامی ایران در عراق چیست و چه کشورها و دولت‌هایی مخالف نزدیکی ایران و عراق هستند؟
    هدف از این اظهارات پلید، تضعیف حکومت عراق است. ایجاد شکاف بین صفوف شیعیان عراق و تفرقه‌افکنی، اختلاف و فتنه بین پیروان مذهبی واحد و کم‌اهمیت جلوه دادن خط مقاومت و مانع‌تراشی بر سر راه آن است. این سیاستِ «تفرقه بینداز و حکومت کن» است و علاوه بر اینکه ثروت مملکت را ربوده، اقتصاد و زیرساخت‌ها را نابود می‌کنند و جامعه را به سمت نادانی و عقب‌ماندگی پیش می‌برند. کشورهای مخالف جمهوری اسلامی در داخل عراق، برای همه عراقی‌ها روشن شده است و اهداف آنها برملا و علنی شده که مثلث شومی شامل: آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و دنباله‌های آنهاست.
از سوی دیگر گروه‌ها و تشکل‌های سنی و شیعه‌ای در عراق هستند که آخرتشان را به دنیا و دشمنان دین و بشریت فروخته‌اند و از اصول، ارزش‌ها، وطن و عربیت خود دست کشیدند و مزدور و وابسته آمریکا و دنباله‌های آن شدند. آنها در کنار دولت‌هایی که دشمن عراق و مخالف جمهوری اسلامی عزتمند و عزیز هستند، می‌ایستند؛ اما مقاومت اسلامی عراق تحرکات امنیتی آنها را پیگیری می‌کند و ناظر نقشه‌های شوم آن‌ها و همواره در کمین آنهاست.

□ لطفاً در خصوص فعالیت‌های خدماتی نجباء در ایران به‌ویژه در دوران کرونا توضیح دهید.
    جنبش نجباء در راستای پرونده خدمات خارجی خود در ایران با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و کادر پزشکی به مردم عزیز ایران در دوران کرونا خدمت‌رسانی کرد. ضد عفونی کردن خودروها در برخی جاده‌ها، کمک‌رسانی به فقرا و تهیه سبدهای غذایی، توزیع حدود ۴۰۰ کیلو عسل بین بیماران و کادر درمان برخی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بیماران کرونایی و ارائه خدمات ویژه به تعدادی از کادرهای پزشکی و کسانی که به هر شکلی گرفتار بیماری کرونا شدند؛ از جمله اقدامات نجباء در کنار برادران و خواهران ایرانی در شرایط سخت کرونا بود. □ شهادت فرماندهان مقاومت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید حاج ابومهدی المهندس چه تأثیراتی بر شرایط خط مقاومت داشت؟

   شکی نیست که فقدان شهید حاج قاسم سلیمانی خلأ بزرگی را در منطقه به‌طور عام و در محور مقاومت اسلامی به‌طور خاص ایجاد کرد؛ اما با وجود این، این دو شهید تأثیرات مثبت زیادی را از خود به‌جای گذاشتند و به‌فضل و لطف خداوند، آنچه کاشته بودند، بهترین ثمر و نتیجه را به بار آورد. امروز درخت محور مقاومت در منطقه قوی‌تر شده و شاخه‌هایش قدرتمندتر و پربارتر شده است و در عالی‌ترین شرایط آمادگی به‌لحاظ امکانات و شرایط قرار دارد و آمادگی کامل برای مبارزه بزرگ و پاکسازی قدس از پلیدی و نجاست صهیونیست‌ها و پاکسازی تمام منطقه از چنگال اشغالگران را دارد. انشاء‌الله همان‌طور که سیدحسن نصر‌الله سید مقاومت گفت، ما در آستانه پیروزی هستیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه